Tallinna Sadam loobus spondeerimisest

Esmaspäevasel Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsustati ühehäälselt tühistada eelmisel koosolekul tehtud otsus spondeerida EOK-d ja teisi organisatsioone.

See on esimene kord ajaloos, kui Tallinna Sadam ei toeta EOKd. Viimast on spondeeritud tegutsemisaja algusest peale.

Nõukogu liige Veiko Tishler oli tulemusega rahul ja leidis, et emotsioonide jahutamiseks võiks sadam toetada EOK asemel spordialaliite otse.

„Tänane tühistamisotsus lähtus ettevõtte huvidest ning eesmärgist vältida riigiettevõtte nõukogu ja üldkoosoleku võimalikku avalikku vastandamist,“ märkis sadama nõukogu esimees Neinar Seli ja lisas, et sadam ei saa endale ebastabiilsust lubada.

Aasta tagasi, vahetult pärast EOK presidendiks valimist taandas Seli end huvide konflikti välistamiseks Tallinna Sadama sponsorluskomisjonist.

Tallinna Sadama sponsorluse komisjoni ettepanekul otsustas ettevõtte nõukogu eelmisel, 31. oktoobri istungil määrata toetus EOK kaudu teiste seas jahtklubide liidule ja kergejõustikuliidule, suusaliidule Sotši olümpiamängudel osalemise ettevalmistamiseks ning paraolümpiakomiteele ettevalmistamiseks RIO2016 paraolümpiamängudeks. Kohalike omavalitsuste ja kogukondade arenguks suunatud projektidest otsustati toetada Paldiski, Jõelähtme, Maardu ning Saaremaal Mustjala valla projekte.

Vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi suunistele möödunud aasta lõpus muutis Tallinna Sadam sel aastal oma sponsorluspõhimõtteid: peamise muudatusena suurenes kohalike omavalitsuste ja kogukondade projektide toetamine ning vähenes spordi spondeerimine.

Tänasel erakorralisel koosolekul oli kohal seitse nõukogu liiget kaheksast.