Soome endine välisminister mõisteti altkäemaksu võtmise eest tingimisi vangi

18.04.2012

Helsingi kohus mõistis parlamendiliikme ja endise välisministri Ilkka Kanerva altkäemaksuvõtmise ja ametiseisundi kuritarvitamise eest aastaks ja kolmeks kuuks tingimisi vangi. Altkäemaksu andnud ärimehed Arto Merisalo ja Tapani Yli-Saunamäki said reaalsed vanglakaristused. 

Merisalo mõisteti kuueks aastaks ning Yli-Saunamäki kolmeks aastaks ja kuueks kuuks vangi. Karistuse kandmist alustasid mehed kohe, teatab YLE Uutiset.
 
Kohtuotsused on seotud Nova grupi pankrotikuritegudega, Rovaniemi kelgutehase altkäemaksujuhtumiga ning segadustega valimisteks raha annetanud organisatsiooni Arenevate Maakondade Soome ümber.
 
Ärimees Toivo Sukari mõisteti altkäemaksu andmise eest kaheksaks kuuks tingimisi vangi. Ärimees Kyösti Kakkonen mõisteti õigeks.
 
Kohtu teatel on ettevõtete raha üle kantud tuttavatele ning kasutatud märkimisväärses ulatuses äritegevusega mitte seotud eesmärkidel. Ettevõtte raha eest on finantseeritud valimisi ning osa sellest annab kokku altkäemaksukuriteo koosseisu.
 
Nova grupi tegevuse käigus toime pandud kuritegude eest mõisteti vangi veel viis isikut, osa neist tingimisi, osa reaalselt.
 
Muuhulgas altkäemaksu võtmise eest sai 10-kuulise tingimisi karistuse Rovaniemi linnavalitsuse endine esimees Ari Ruotsalainen.
 
Allikas: Delfi