Siim Kallas Nortalisse minekust: huvide konflikti otsimine on täiesti alusetu

Endine Euroopa Komisjoni volinik Siim Kallas asus tööle tarkvarafirmas Nortal. Ettevõtte kinnitusel aitab Kallas neid e-valitsemisega seotud projektide tutvustamisel väljaspool Euroopat, peamiselt Lähis-Idas. Kallas ise eitab huvide konflikti.

Euroopa Komisjon, kus Kallas töötab samal ajal volinik Valdis Dombrovskise nõunikuna, andis Kallasele selleks loa. Uudisteportaal Politico tõstatas aga küsimuse, kas need kaks tööd sobivad ikka kokku. Siim Kallas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et huvide konflikti otsimine on täiesti alusetu.

Küsimusele, millised tema tööülesanded Nortalis on, vastas Kallas, et see veel üsna lahtine. "Aga idee on see, õigemini miks nad huvi tundsid ja pakkumise tegid, et ma oleksin selline isik, kes annaks võimalikule projektile Lähis-Idas ehk siis Kataris ja Omaanis, teatud autoriteeti," ütles Kallas.

Ajakirjandus on tõstatanud ka teema Nortali nõuniku ja Euroopa Komisjonis töötamise või mittesobimise kohta. Kallase sõnul on ta niinimetatud huvide esindamise registri alusepanija ja looja.

"Ma tean väga täpselt, mis seal kirjas on ja selleks peab olema ikka haige fantaasia, et on olemas konflikt Euroopa Liidu ja selle vahel, kui tahetakse Eesti projekti promoda kuskil Omaanis. Et selle projekti promomine teeks kuidagi Euroopa Liidule kahju Öelge mulle, milles on konflikt, ja kui see on konflikt, siis me selle ka lahendame," rõhutas Kallas.