Seli: võtan oma hääle tagasi

Enne esmaspäevastTallinna Sadama nõukogu erakorralist koosolekut ütles nõukogu esimees Neinar Seli, et võtab oma hääle tagasi, et nõukogu saaks minna asjaga edasi.

„Kui me eelmine kord hääletasime, siis hääletasime sponsorkomisjoni protokolli, aga meedias on jäänud mulje, et hääletasime EOKd (Eesti Olümpiakomiteed – toim),“ selgitas Seli.

„Tegelikult see puudutas kogu Tallinna Sadama toetust kõigile, sealhulgas omavalitsustele, kultuurile ja ka spordile. Sport moodustas sellest vastavalt meie põhimõttele umbes poole.“ Seli ei osanud täpselt öelda, kui suure osa sporditoetusest moodustas toetus olümpiakomiteele.

„Minu ettepanek enne nõukogu on, et võtan oma hääle tagasi, et me saaks asjaga edasi minna,“ sõnas Seli.

Seli ütles, et suhtub majandusminister Juhan Partsi kirja, millega ta tahab sadamasse saata erikontrolli, hästi. „Mulle see meeldib, et kontroll tuleb, saame kõik asjad selgemaks,“ sõnas ta.

Tallinna Sadama nõukogu liige Veiko Tishler ütles enne koosolekut, et tema jääb kindlaks oma häälele, millega ta on vastu, et sadam toetab EOKd.

„Mina lähtun sellest, et kui omanik on vastu, siis lähtume üldkoosoleku otsusest. Kui ma oma ettevõttes samamoodi ütlen juhatusele või nõukogule, et ei tohi mingit sammu teha, siis see on minu meelest loogiline, et nii ei tehta,“ põhjendas Tishler oma seisukohta.

Seda, milliseks koosolek kujuneb ning kas otsus tehakse ümber, ta ennustada ei osanud, märkides vaid, et praegu on mingil määral patiseis.