Selgusid 2013. aasta parim ja halvim seadus

Mullune parim seadus on erakonnaseadus, halvim käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, otsustas eile parima ja halvima seaduse valimise komisjon.

Parima seaduse osas ühtisid nii komisjoni arvamus kui ka Postimees.ee gallupi tulemus: eelmise aasta parim seadus on Rahvakogust alguse saanud ja riigikogus vastu võetud erakonnaseaduse muudatused.

Postimees.ee gallupis hääletati selle poolt 792 korral, mis on 59 protsenti kõigist antud häältest.

Halvima seaduse osas läksid žürii ja Postimehe lugejate arvamused lahku. Postimehe hääletusel valisid inimesed ligi 6500 häälega halvimaks seaduseks põhikooli ja gümnaasiumiseaduse muutmise.

Komisjoni hinnangul oli märkimisväärseim seadusaps siiski käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis kuulutati ka halvimaks õigusaktiks.

Parima ja halvima seaduse komisjoni kuulusid Eesti Juristide Liidu president Priidu Pärna, Eesti Tööandjate Keskliidu esindaja Valdo Kalm, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna professor Jüri Saar, vandeadvokaat Allar Jõks (Teenusmajanduse Koja esindaja), Postimehe vastutav väljaandja ja peatoimetaja Mart Luik.

Teenusmajanduse Koja korraldatav parima ja halvima seaduse konkurss toimus tänavu kolmandat aastat järjest. Konkursi eesmärk on tunnustada parimaid ja ja tuua välja halvimad hea õigusloome tava järgijad.