SDE peasekretär: Lemberi kinnipidamine tuli kui välk selgest taevast

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär Inara Luigas ütles, et uudis Tartu abilinnapea ja erakonna aseesimehe Kajar Lemberi kinnipidamisest tuli kui välk selgest taevast.

«See uudis tuleb mulle kui välk selgest taevast. Muidugi on kahetsusväärne juba ainuüksi fakt, et sellised kahtlustused on üles kerkinud,» ütles Luigas erakonna pressiesindaja vahendusel Postimehele.

Ta lisas, et midagi täpsemat on praegu vara öelda, sest erakonnal puudub juhtunu kohta igasugune informatsioon.

Lõuna ringkonnaprokuratuur teatas täna õhtul, et keskkriminaalpolitsei pidas Lemberi korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatuna esialgu 48 tunniks kinni. Hommikul toimus Tartu linnavalitsuse tööruumides ka läbiotsimine.

Kahtlustuse kohaselt ei tegutsenud Lember mitte linna, vaid nii enda kui täna samuti kinni peetud altkäemaksu andja huvides. «Kogutud tõendid viitavad sellele, et altkäemaksu võtmine toimus korduvalt pikema aja jooksul,» ütles keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Lember teatas Tartu abilinnapea ametist lahkumisest 12. mail, põhjendades seda sooviga sukelduda tagasi ettevõtlusmaailma ja vältida seejuures huvide konflikti. Ta selgitas, et üks temaga seotud ettevõte plaanib osaleda Raadi piirkonna arendamist puudutaval ideekonkursil, et rajada sinna kogupere turismiobjekt. «Leian, et kuigi otsest juriidilist konflikti ei ole, on siin eetiline konflikt, mida ma ei taha iseenda, linna ega kellegi kolmanda suhtes tekitada,» ütles ta ametist lahkudes Postimehele.

Lember on Tartu rahanduse, ettevõtluse ja linnavara valdkonna abilinnapeana töötanud alates 2013. aasta novembrist. Enne seda kuulus ta alates 2011. aastast riigikokku. Varem on Lember tegutsenud ettevõtluses, kuid olnud ka näiteks rahandusministri nõunik, Tabivere vallavolikogu esimees ja kunagise Rahvaliidu peasekretär. Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ühines ta 2011. aastal.