Savisaar pääses kohtu alt. Mis edasi?

Riigikohus leidis, et Savisaare tervislik seisund ei võimalda tema üle kohut pidada.

Riigikohus otsustas eile, et kohtupidamine endise Keskerakonna esimehe ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare üle ei jätku, ta tuleb tervislikel põhjustel kohtu alt vabastada. Mida see otsus tähendab? Mis nüüd edasi saab?

Kas Savisaar on süüdi või on ta süüst puhas?

Ei seda ega teist. Otseselt ja kohtu poolt kinnitatuna jääbki teada saamata, kas Savisaar pani toime teod, milles prokuratuur teda süüdistas. Kohe pärast riigikohtu otsust tõttas Savisaare kaitsja Oliver Nääs teatama, et Edgar Savisaar võib korrata, et on puhas nagu prillikivi, sest süüdimõistvat kohtuotsust ei tulnud. See on veidi eksitav, sest pole tulnud ka kohtuotsust, mis mõistaks Savisaare õigeks. Süütuse presumptsiooni järgi pole inimene siiski milleski süüdi seni, kuni jõustunud kohtuotsus on ta süüdi mõistnud.

Prokuratuur saatis samuti pressiteate: «Kõnealune kriminaalasi on siiski lõpetatud vaid ühe süüdistatava – Edgar Savisaare – osas. Riigikohus ei arutanud Savisaare süüküsimust ning ei mõistnud teda õigeks, ja nende suhtes, kellele heidetakse ette Savisaarele altkäemaksu andmist, kohtupidamine jätkub.»

Artikkel jätkub...