Saadikukandidaat soovis kodumajja sisse kirjutada 30 inimest

23.09.2013

Möödunud kolmapäeva pärastlõunal esitas valimisliidus Rahva Hääl Alajõe volikogusse kandideeriv Aleksandr Petuhhov vallavalitsusse 31 inimese elukohateatise – neid kõiki soovis ta enda koju sisse kirjutada. Alajõe valda elama asuda soovijate avaldustega tegeleb politsei, kirjutab Põhjarannik.

„Kõik need on mu sõbrad ja tuttavad, kes tahavad mind valimistel toetada,“ põhjendas Petuhhov. „Mitmed eelmised valimised on näidanud, et teistmoodi siin vallas toimida ei saa – massilised sissekirjutused enne valimisi on vastaskandidaatidel normiks muutunud. Tänavu on meie poliitilised vastased juba augustist saati vallaelanikele kala jaganud, tasuta toiduabi jagati mitte üksnes abivajajatele, vaid kõigile vallaelanikele. Mina pole kedagi ära ostnud, mul poole selleks võimalustki.“

„Konkreetse juhtumi korral saab rääkida kindlasti enama kui 25 inimese ühele aadressile registreerida soovimisest. Kuna hääle ostmist või hüve pakkumist pole tuvastatud, siis pole selline käitumine hinnatav kuriteona. Küll aga on see äärmiselt taunitav ning võimalikke valimistulemusi tulevikus muuta võiv seik väikeses omavalitsuses,“ rääkis keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.