Riia linnapea pageb kriminaaluurimise eest europarlamenti

Linnapea Nils Ušakovsiga kandideerib europarlamenti samuti korruptsiooniskandaali mässitud endine aselinnapea Andris Ameriks.

Läti populaarseima partei Koosmeel juht Nils Ušakovs tegi eelmisel nädalal ootamatu vangerduse, teatades, et plaanib Riia linnapea kohast loobuda ja kandideerida enda partei nimekirja tipus europarlamenti. Alles kuu aega varem oli Ušakovs pidulikult teatanud, et Koosmeele nimekirja esinumbriks seatakse endine haridusminister, eelmisel aastal parteiga liitunud Vjačeslavs Dombrovskis. Tänu Ušakovsi isiklikule populaarsusele on tema valituks saamine samahästi kui kindel.

Sellise käigu põhjuseks peetakse korruptsiooniskandaali Riia munitsipaaltranspordi firmas Rīgas Satiksme (RS), mille käigus on vahistatud mitu ettevõtjat ning endist ja praegust linnaametnikku. Koos Ušakovsiga teatas Koosmeele nimekirjas kandideerimisest ka väikepartei Au Teenida Riiat esimees Andris Ameriks, kes sama skandaali tõttu hiljuti aselinnapea kohalt tagasi astus. Vaatlejate sõnul loodavad mõlemad saada eurosaadiku kohaga kaasnevat puutumatust, mis aitaks uurimist vähemasti mõneks ajaks edasi lükata.

Artikkel jätkub...