Revisjonikomisjon: Turba kooli direktor tellis 46 500 euro eest töid oma mehelt

Nissi vallavolikogu revisjonikomisjon leidis Turba kooli raamatupidamist uurides, et kooli direktor Kädly Künnap on tellinud 46 500 euro eest töid ja teenuseid oma elukaaslase firmalt.

Aastatel 2012-2017 on Künnapi mehele kuuluv OÜ Ankalte esitanud Turba koolile arveid erinevate teenuste ja tööde eest summas 46 499,48 eurot.

OÜ Ankalte pakub transporditeenust 50- ja 54-kohalise turismibussi ning 8-kohalise väikebussiga.

Korruptsioonivastane seadus ei luba asutuse juhil oma elukaaslaselt töid ja teenuseid tellida. Künnap selgitas revisjonikomisjonile, et ta ei olnud Nissi vallavalitsust sellest teavitanud, sest ta ei olnud kursis korruptsioonivastase seadusega.

Revisjonikomisjon kahtlustas, et Künnap on rikkunud korruptsioonivastase seadusega paika pandud toimingupiiranguid. Sellest teavitati ka valda ja politseid.

Põhja prefektuurist teatati, et keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo uurib selle juhtumi asjaolusid. Kuna uurimine käib, ei soovinud Nissi vallavanem Peedo Kessel ja Künnap lugu lähemalt kommenteerida.Revisjonikomisjon kahtlustas, et Künnap on rikkunud korruptsioonivastase seadusega paika pandud toimingupiiranguid. Sellest teavitati ka valda ja politseid.

Põhja prefektuurist teatati, et keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo uurib selle juhtumi asjaolusid. Kuna uurimine käib, ei soovinud Nissi vallavanem Peedo Kessel ja Künnap lugu lähemalt kommenteerida.