Reinsalu: probleem pole uurijates, vaid poliitikutes

26.10.2012

 IRL-i esimehe sõnul ei ole mõeldav, et justiitsministri uurimine lõpetatakse ilma kommentaarideta.

Samal ajal kui Reformierakond võtab aktiivselt sõna korruptsioonikuritegude uurimise raskemaks muutmise poolt, teatas oravapartei koalitsioonipartneri IRL-i esimees Eesti Päevalehele risti vastupidist.„IRL ei toeta algatusi, mille eesmärk on poliitilise korruptsiooni uurimise tõkestamine. Vastupidi, ausad mängureeglid ja korruptsiooni välja juurimine on Eesti kui õigusriigi ja hea majanduskeskkonna oluline eeldus,” ütles Reinsalu Päevalehele.


Reinsalu lausus, et Reformierakonna varjatud rahastamise juhtumi puhul ei olnud kindlasti probleemiks õiguskaitseasutuste tegevus. „Probleem on ikka selles, kuidas tagada selged reeglid ja nende täitmine erakondade rahastamise osas. On iseenesestmõistetav, et sedavõrd tähtsa uurimise puhul tehakse uurimise tulemused täies mahus avalikuks. Ei saa olla nii, et justiitsminister on kahtlustatav, uurimine lõpetatakse ära ja avalikkusele ei öelda mitte silpigi,” oponeeris IRL-i esimees.


Reinsalu sõnul on ta ise kriminaalasja lõpetamise määrust lugedes jõudnud veendumusele, et uurijatele antud selgitused parteile annetatud raha päritolu kohta ei ole tõsiseltvõetavad.


Allikas: EPL Online