Rakvere haigla vaktsineeris nõukogu liikmeid. Kiik: esmalt peaks kaitsma eesliinitöötajaid, erandid olgu põhjendatud

Ajal, mil paljud meditsiinitöötajad pole veel koroonavaktsiini saanud ja doose on Eestisse üleüldse vähe jõudnud, selgus täna Virumaa Teataja vahendusel, et Rakvere haiglas on süsti saanud vähemalt neli nõukogu liiget, kellele pakkus vaktsineerimisvõimalust haigla juhtkond.

/.../

Evestus: igasugused kahtlused kõrvalekalletest toodavad usaldamatust ja ebakindlust

Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Steven-Hristo Evestus ütles, et sama oluline, kui koroonavaktsiini usaldusväärsus, on selle jaotamise läbipaistvus ja ligipääsu põhjendatus.

"Tänases situatsioonis ei jagu vaktsiini kõigi jaoks, seega on oluline koht riskianalüüsidel ja jaotuskavadel, aga eelkõige neil inimestel, kes on viiruse suhtes kõige enam haavatavamad. Just sel põhjusel on tervishoiusektoris oluline vaktsineerida esimeses järjekorras eesliinil tegutsevad töötajad."

"Oleme kindlalt veel selles staadiumis, et igasugused kahtlused eesmärkidest kõrvalekaldumises toodavad uut usaldamatust ja ebakindlust. On igati mõistlik nõuda otsustajate poolset põhjendamiskohustuse täitmist, otsuste läbipaistvust ja riskirühmade võrdset kohtlemist. Kellelgi ei tohiks selles kriisisituatsioonis olla oma positsiooni või mõju tõttu võimaldatud ligipääs sellisele kohtlemisele, mis teistele või veel enam abivajajatele kättesaamatuks jääb," lisas Evestus.

Loe artiklit täies mahus Eesti Päevalehest.