Prokuratuur süüdistab Riho Soonikut ligi 90 000 euro omastamises

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Tallinna Kalevi ja Eesti koondise endist treenerit ja mänedžeri, täna Inglise Kolledži Sihtasutuse tööd juhtivat Riho Soonikut omastamises, ja seda suures ulatuses.

Harju maakohus pidas täna Sooniku asjus eelistungi ning teeb edasise menetluskäigu osas määruse järgmisel nädalal.

Nimelt süüdistab prokuratuur jäähokiliidu endist peasekretäri selles, et ta võttis MTÜ Eesti Jäähokiliit arvelduskontolt välja sularaha ning kasutas seda raha enda isiklike kulude eest tasumisel. Süüdistuse kohaselt omastas ta võõrast vara kokku summas 89 565,79 eurot.

«See (süüdistus - toim.) on täiesti alusetu,» ütles Soonik ise Postimehele. «See on vana lugu ja siin pole isegi midagi kommenteerida.» Ent kust see süüdistuses välja toodud ligi 90 000 eurot siis tuleb? «Absoluutselt ei tea,» sõnas ta.

Süüdistuse järgi pani ta omastamise toime mitme aasta vältel, 2006. aasta augustist kuni 2012. aasta septembri lõpuni. Peasekretärina oli tal vara säilitamise ja sihipärase kasutamise kohustus ning tal oli õigus kasutada EJHLi arvelduskontot. Tema käsutuses oli ka MTÜga seotud pangakaart.

Seega pani mees prokuratuuri hinnangul toime omastamise ning seda suures ulatuses. Ühtlasi rikkus ta kohustust tagada nõuetekohane MTÜ Eesti Jäähokiliidu raamatupidamine ning raskendas seega oluliselt ülevaate saamist raamatupidamiskohustuslase varalisest seisust.

Loe veel: