Prokuratuur saatis Puka endise vallavanema kohtu alla

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab endist Puka vallavanemat Heiki Kadajat ametialases võltsimises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Kohtuprotsess toimub üldmenetluse korras.

Süüdistuse kohaselt võltsis 2012.–2013. aastal ametis olnud Kadaja mitmel korral dokumente. Kohtueelse menetluse käigus on tuvastatud mitmeid ostu-müügilepinguid, mis kajastavad Puka vallavalitsuse tehtud oste. Kogutud tõendid viitavad aga sellele, et dokumentides kajastatud tehinguid tegelikult ei toimunud.

Süüdistuse järgi esitas vallavanem pearaamatupidajale võltsitud dokumente, mille alusel maksti lepingutes märgitud summad vallavalitsuse kassast sularahas välja.

Menetlusmaterjalidest selgub, et kokku maksti vallavalitsuse rahakassast välja üle tuhande euro.

«Kriminaalasja uurimise käigus esitas algselt politsei kahtlustuse kahele ametiisikule. Ühe kahtlustatava suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud, kuna tema süü ei olnud suur. Määruse alusel on talle kohustuseks pandud maksta selle aasta 9. septembriks riigituludesse 550 eurot,» kommenteeris ringkonnaprokurör Allar Nisu.

«Endisele vallavanemale oli esitatud kahtlustus ka omastamises, kuid uurimise käigus ei leidnud see kinnitust. Kogutud tõendite alusel esitas prokuratuur talle süüdistuse ametialases võltsimises ning võltsitud dokumentide kasutamises,» lisas prokurör.

«Korruptsioonikuriteo ühiskonnakahjulikkus ei ole otseselt rahas mõõdetav. Sellise teoga kahaneb avaliku võimu teostajate usaldusväärsus ning nende autoriteetsus, mis kahjustab paratamatult ka teiste vallaametnike mainet,» ütles keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo Lõuna talituse juht Riho Tamm.

Tema sõnul pärsivad omakasulised otsused võrdset kohtlemist ning seeläbi vastava valdkonna või piirkonna arengut, mis kindlasti ei ole kellegi huvides. Et seda ei juhtuks, on oluline õigel ajal oma tähelepanekutest teada anda politsei vihjemeiliaadressil korruptsioonivihje@politsei.ee.

Kriminaalasja menetles kohtueelselt keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo. Kohtulik arutamine algab järgmise aasta veebruaris.