Prokuratuur: Reformierakonnast kaasa võetud materjalidega käib tihe töö

18.06.2012

Riigiprokuratuuri kinnitusel tuleb inimesi, kes erakondade musta rahastamise kohta tunnistusi annavad, tasapisi juurde, kuid intensiivsem töö käib Reformierakonna kontorist kaasa viidud materjalide analüüsiga. 

Riigiprokuratuuri avalike suhete talituse juhataja Katrin Lunt ütles Delfile, et kriminaaluurimise toimingud kestavad ja peamiselt tegeletakse hetkel Reformierakonna peakontorist läbiotsimisel kaasa võetud raamatupidamist puudutavate materjalide analüüsiga.
 
Justiitsminister Kristen Michali ja Kalev Lilloga pole seni tunnistuste andmiseks aega kokku lepitud. Lõppenud pole veel ka ise prokuratuuri poole pöördunute ülekuulamine, keda Lunti sõnul aeg-ajalt ikka lisandub. „Praegu töö käib tihedasti, kuid midagi eriti välja tuua veel ei saa.”
 
Reformierakondlasest endine riigikogu liige Silver Meikar avaldas 22. mail, et annetas 2009-2010 aastal parteile 115 000 krooni, mis ei olnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Ettepaneku annetused tema nimele vormistada tegi Meikari sõnul erakonna toonane peasekretär Kristen Michal ning raha vahendajaks oli Kalev Lillo.
 
Riigiprokuratuur alustas veel samal päeval Meikari väidete kontrollimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb erakonna majandustegevusele ja varale kehtestatud piirangute rikkumist. Asja uuriv keskkriminaalpolitsei otsis 24. mail läbi Reformierakonna peakontori Tõnismäel Tallinnas.
 
Allikas: Delfi