Politsei altkäemaksuafääri võtmetegelane taotleb vabastamist

Politseinike altkäemaksuafääri võtmetegelane Livio Karro taotleb Tartu maakohtult enda enne tähtaega vanglast vabastamist.

Tartu maakohtu pressiesindaja ütles Postimees.ee´le, et Tartu maakohus kaalub Karro võimalikku vabastamist 16. mail.

Alates 2009. aasta maist nelja-aastast vanglakaristust kandva Karro (37) karistusaeg lõppeb justiitsministeeriumi andmeil 2013. aasta 1. mail.

2008. aastal mõistis Tallinna ringkonnakohus Karro süüdi kokku 15 kuriteoepisoodis, sealhulgas grupiviisilises altkäemaksu võtmises ning sellele tegevusele kihutamises. Aasta hiljem aga tühistas riigikohus Karro süüdimõistmise mitmes kuriteoepisoodis ning vähendas talle määratud viieaastast vangistust ühe aasta võrra.

Rekordiline politsei altkäemaksuafäär tuli aastaid tagasi välja juhuslikult. Nimelt jälgis organiseeritud kuritegevuse vastu võitlev keskkriminaalpolitsei 2005. aasta talvel allilmategelasi, keda kahtlustati muu hulgas võltsraha levitamises. Nende kõnesid kuulates aga torkas korduvalt kõrva konstaabel Livio Karro nimi.

Altkäemaksusüsteem, mille pealtnäha eesrindlik konstaabel üles ehitas, oli rabav. Arvestades, et seda jälgiti vaid mõned kuud, on kohtusse jõudnud episoodid ilmselt ainult jäämäe veepealne osa. Võrgustiku keskel troonis Karro ja selle korruptiivsed niidid ühendasid üle 30 politseiniku. See on hämmastav hulk, arvestades, et kogu talituses töötas tollal üldse 70 konstaablit.

Uurimise tulemusena läks lõpuks kohtu alla 29 politseinikku, kellest 27 jäid süüdi. Lisaks saadeti altkäemaksu andmise eest kohu ette 13 eraisikut, kellest 12 jäid süüdi. Üks inimene suri kohtupidamise ajal.

Kõige suurema karistuse - neli aastat reaalset vanglat - sai skeemi autor ja võtmeisik Karro, kes oli ühtaegu nii selle võrgustiku dispetšer kui garant, kes vahendas altkäemaksu andmist ja võtmist.

 

Allikas: postimees.ee