Pihl: Rahumäe salatsemine ei tule talle endale ega riigile kasuks

25.11.2010

Sellistes valdkondades, kus inimene on välisluure ja eriteenistuste kõrgendatud tähelepanu all, nende inimeste sissetulek peab olema äärmiselt läbipaistev, leiab endine siseminister Jüri Pihl.

"Kui need inimesed on ka veel poliitilistel kohtade, nagu Jaanus Rahumägi on, peab ta oskama oma vara avalikkusele välja näidata. Kuid kui see inimene on valikkuse tähelepanu all, on poliitik, tahab olla selle kohapeal, siis igasugune salatsemine ja kahtlustuste üles kergitamine ei tule ei talle endale ega ka riigile kasuks," leiab Pihl.

Pihli sõnul jääb ju mulje nagu tal oleks midagi peita ja varjata. "Meie Kapo komisjonil on ikka väga suur pädevus ning riigisaladuse õigus, siis sellel ametipostil istuja peaks suutma seletada ka kõiki oma isikliku eluga seotud seiku. Luurajad ju ongi enamasti vahele jäänud kui neile on tekkinud mingi majanduslik hüve, uus auto, suur maja ja nii edasi. Hüved on need, mis reedava luurajad tavaliselt ja on esimeseks signaaliks, et need inimesed tegelevad ka millegi muuga. Reetmise põhjuseks on tavaliselt majanduslike hüvede saamise soov," räägib Pihl.

"Ma ei taha siin hakata nimetama, et Jaanus Rahumägi on milleski süüdi, kuid kui inimesed on ausad, peaksid nad suutma oma vara ja suhteid selgitada. Ma kindlasti ei soovi siin midagi kellegagi seostada, kuid küsimusi salatsmeine tekitab," sõnab ekspolitseinik.