Paldiski volikogulane jäi häälte ostmises lõplikult süüdi

Paldiski volikogu liige ja veel kolm inimest jäid lõplikult süüdi viimaste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste ajal häälte ostmises, sest riigikohus ei võtnud nende advokaatide kaebusi arutusele.

Kuna riigikohus kassatsioonkaebusi ei aruta, siis jäi muutmata Paldiski volikogu liikme Konstantin Tšertšiku (49) ja tema abikaasa Snežanna Tšertšiku (47) ning Anatoli Skripatšjovi (55) ja Roman Savatejevi (40) süüdimõistmine ja samaks neile mõistetud karistused.

Tänavu kevadel karistas Harju maakohus Konstantin Tšertšikut ja Snežanna Tšertšikut tingimisi nelja kuu pikkuse vangistusega, millest neil loeti kantuks kinnipidamisel veedetud kaks päeva. Ühtlasi mõistis kohus mõlemale üheaastase katseaja.

Kohus määras Skripatšjovile 205 euro suuruse rahakaristuse ning Savatejevile tingimisi kahe kuu pikkuse vangistuse kuue kuu pikkuse katseajaga.

1. septembril jättis Tallinna ringkonnakohus maakohtu otsuse sisuliselt muutmata, kuid tegi täpsustuse maakohtu otsust kuriteo kvalifikatsiooni osas, asendades hääletamisvabaduse rikkumise häälte ostmisega.

Prokuröri ja kaitsjate apellatsioonid jättis ringkonnakohus rahuldamata.

Süüdistus

Süüdistuse kohaselt kallutasid perekond Tšertšikud ning Skripatšjov ja Savatejev 2013. aasta 16. oktoobril Paldiskis juhuslikke inimesi raha pakkumise ja raha andmisega hääletama linnavolikogu valimistel valimisliidu Põhjasadam nimekirjas kandideeriva Snežanna ja Konstantin Tšertšiku poolt.

Kriminaalasja eeluurimisel kogutud andmete põhjal esitati neile süüdistus kolmele inimesele hääletamise eest raha andmises või pakkumises.

Konstantin Tšertšik sai valimistel 49 ja tema abikaasa 12 valija toetuse.

Kuritegu uuris keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.