Omastamises süüdistatava Alar Nääme kaitsja esitas kohtule taotluse prokuröri taandamiseks

16.05.2016

2800 euro omastamises süüdistatava Tallinna Kesklinna linnaosa vanema Alar Nääme kaitsja, vandeadvokaat Aadu Luberg esitas kohtule taotluse prokurör Inna Ombleri taandamiseks.

Alar Nääme kaitsja Aadu Luberg leiab, et riigiprokurör Inna Ombler jättis teadlikult esitamata dokumendi, milles sisaldub süüdistatavat õigustav asjaolu.

Kaitsja sai prokurörilt eelistungil kannatanu rollis oleva Tallinna linna teate, et linn ei soovi tsiviilhagi esitada. Lubergi sõnul teatas prokurör, et kannatanu [Tallinn] ei soovinud tsiviilhagi esitada, kuid jättis teatamata põhjuse. Nimelt ei leidnud Tallinn, et Alar Nääme oleks kahju tekitanud.

Lubergi sõnavõtu ajal silmnähtavalt rohkem närvi läinud riigiprokurör Inna Ombler lükkas Lubergi süüdistused ümber ja kinnitas, et pole kaitsja või kohtu eest kannatanu positsiooni varjanud.

Tema sõnul on tavapärane, et kohalikke omavalitsusi puudutavates omastamise juhtumites ei esita kahju kannatanud omavalitsus kahjunõuet. Seetõttu ei saa aga koosseisu olematuks hinnata.

Ombler peab Lubergi kohtumenetlusel esitatut taktikaliseks venitamiseks olukorras, kus kõik nimed, asjaolud ja kogu kirjavahetus on eelistungil kaitsjale esitatud.

Lisaks märkis Ombler, et Tallinna sisekontrolör pidas kriminaalasja materjale analüüsides vajalikuks kahjunõude esitamist, kuid linnapea ülesannetes olev Taavi Aas teatas siiski, et Tallinn kahjunõuet ei esita.

Kohtuistung jätkub kell 14.

Tallinna linna raha eest kontserdid Valgas

Riigiprokuratuur süüdistab Näämet (32) selles, et ta kasutas ametiisikuna ebaseaduslikult Tallinna linna eelarvelisi vahendeid ligi 2800 euro ulatuses.

Süüdistuse järgi korraldas Nääme mullu jaanuaris ja veebruaris Valga kultuuri- ja huvialakeskuses kaks kontserti, mis olid osalejatele tasuta ning korraldatud selleks, et mõjutada kohalikke valijaid andma 2015. aasta riigikogu valimistel oma hääl temale, vahendasid ERR Uudised.

Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Nääme oli tollal Keskerakonna riigikogu kandidaat Valga-, Võru- ja Põlvamaal.

Näämet süüdistatakse selles, et vältimaks valimiskampaaniaks isikliku raha kasutamist, korraldas ta ürituste kulude tasumise Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest.