Ojulandi eestvedamisel sündis erakond Ühtne Eesti

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland allkirjastas täna õhtul koos paarikümne uue poliitikasse tulijaga erakonna Ühtne Eesti asutamislepingu, mis jääb avatuks seni, kuni tuhat liiget kokku saadakse.

Asutamiskoosolekul viibis 27 erinevate Eesti piirkondade aktiivset inimest.

Uue partei loomise algatusrühma liige Frank Zukker rääkis ERR-i uudisteportaalile, et uue erakonna asutamise eelne meeleolu Kaberneemes Oko restoranis oli ühtne ja positiivne ning ootusärevust täis.

"Otsus sai vastu võetud täielikus üksmeeles ning meil kõigil on põhjust olla rahulolevad uue poliitilise jõu moodustumises. Nüüd ootab ees palju tööd, kuid motivatsioon selleks on kõrgem kui kunagi varem," lausus Zukker.

Endine reformierakondlane Kristiina Ojuland tõi uue erakonna loomise põhjusena välja selle, et Eesti tuleb korda teha.

"Teine idee erakonna loomise juures on see, et ta oleks inimkeskne ning need otsused, mis tulevikus loodetavasti meie kaastoel hakatakse tegema riigikogus, lähtuvad inimesest, mitte mingi kitsa poliitilise huvigrupi huvist," rääkis poliitik ERR-i raadiouudistele.

Ta märkis, et praegune rahandus- ja maksupoliitika tekitab inimestes palju mureküsimusi.

"Tänaseks on paraku Eesti jõudnud Euroopa Liidus Itaalia järel teisele kohale ettevõtja maksukoormuselt," selgitas Ojuland.

Liberaalne suund

Poliitik kinnitas, et majanduspoliitiliselt on uue erakonna suund liberaalsele vabaturumajanduse ja vabakaubanduse põhimõtetele ning tuginetakse ettevõtlikke inimesi toetavale printsiibile.

Ta lisas, et need inimesed, kes tulid täna uue partei asutamislepingut allkirjastama, on tublid ja tuntud inimesed erinevates Eesti paikades.

Ojuland tõdes, et uuel parteil ei saagi olla sama palju raha kui tänastel riigikogu erakondadel ning seda ei taotleta.

Erakonna nimevalikut toetab Euroopa Parlamendi liikme sõnul fakt, et just aastal 2010 toimunud suurlavastus "Ühtne Eesti suurkogu" teatrilt NO99 juhtis esimesena tähelepanu meie riigis muutmist vajavatele olulisematele valdkondadele.

Asutamiskoosolekul valiti uuele erakonnale kümneliikmeline ajutine juhatus, pandi paika programmitoimkond ning valiti selle esimees.

Edasesed kohtumised hakkavad toimuma töögruppides vastavalt uue erakonna programmi põhiteemadele.

"Asutajatega on oodatud liituma kõik, kes jagavad Erakond Ühtne Eesti põhimõtteid, mida tutvustame täpsemalt peale erakonna programmi lõplikku kinnitamist," sõnas Ojuland