Ministeerium hülgas korruptsioonihirmu tõttu lauluväljaku šokolaadid

Keskkonnaministeerium saatis Tallinna lauluväljakule tagasi kaks tänutäheks saadetud šokolaadi, sest nende hinnangul võib teol olla juures korruptiivne maik.

Kirjas lauluväljaku turundusjuhile teatab ministeeriumi personaliosakonna juhataja, et tänab lauluväljakut kahele ametnikule saadetud šokolaadide eest. «Kuid juhime tähelepanu, et teenistujatele saadetud kingitused võivad korruptsioonivastase seaduse kohaselt liigituda korruptiivseks tuluks.»

Seeõttu tagastabki ministeerium kaks lauluväljaku pildiga reklaamšokolaadi. «Palume edaspidi mitte panna ametnikke ebamugavasse olukorda ning selliseid kingitusi mitte teha,» seisab kirjas.

Lauluväljaku turundusjuht Lauri Vilt, kellele kiri adresseeritud on, ei ole kirja veel kätte saanud. Seda ilmselt seeõttu, et kiri saadeti postiga, kuna selle veebist leitava koopia juures on märge: «Lisad: 2 šokolaadi.»

Vildi sõnul ei olnud šokolaadide saatmisel kindlasti mingisugust korruptiivset tagamõtet. Üks 30-grammiline šokolaad ise maksvat tema sõnul umbes poolteist eurot. Vilt lisas, et lauluväljaku logo ja tekstidega šokolaad on täiesti tavaline reklaamkingitus, mis sedapuhku saadeti tänutäheks.