Mida rääkis uurijaile variisik Ljudmila?

Narva spordikeskuse ehitamisel linna raha kantimisel kasutatud ettevõtte Limfort Invest omanikuks oli Maardus turvatöötaja Ljudmila, kes palgati tankistiks ühes Tallinna vanalinna baaris.

Narva spordikeskuse ehitamisel tellis MTÜ Narva Spordikeskus ligi 89 480 euro (1,4 miljonit krooni) eest töid osaühingult Limfort Invest, keda objekti ehituspäevikutes kirjas pole. Kohe, kui spordikeskus kandis raha Limfort Investi arvele, võeti see 2005. aasta veebruaris-märtsis Tallinnas sularahaautomaatidest välja. Raha edasine saatus jäi aastaid hiljem uurijatel välja selgitamata.

Kriminaaluurimise käigus kuulati üle ka Limfort Investi omanik Ljudmila, kes töötas Maardus turvatöötajana. Alljärgnev on väljavõte Ljudmila ütlustest uurijaile.

"Umbes 2003. aasta lõpus või 2004. aasta alguses oli mul raskendatud materiaalne olukord – võlg korteri eest oli umbes 10 000 krooni. Ükskord, olles vanalinnas baaris, sain tuttavaks Andrei-nimelise meesterahvaga, perekonnanime ei tea, välimuselt umbes 45aastane.

Vestluses kurtsin Andreile oma finantsraskustest, aga tema pakkus vastuseks avada oma nimele firma ja lubas, et mingeid probleeme firmaga ei tule. Firma vormistamise eest lubas Andrei maksta mulle korteri võla. Andrei rääkis mulle, et ta elab Saksamaal ja enda nimele Eestis firmat vormistada ei saa.

Ma nõustusin Andrei ettepanekuga ja mõne päeva pärast sõitsid mulle järele mingid inimesed. Ma olin natukene purjus. Mind viidi kesklinna Narva maanteele, kus ootas mind Andrei. Meie Andreiga läksime notari juurde, seal ma kirjutasin alla dokumendid firma avamiseks, mille nimetust ma ei mäleta. Pärast seda sõitsime me Andreiga autoga baari ja Andrei ostis mulle seal juua, aga pärast me sõitsime panka – nimetust ma ei mäleta. Seal ma avasin firmale arve ja kõik saadud dokumendid korjas Andrei ära. Siis viis Andrei mind Maardusse koju ja pani mulle käekotti 10 000 krooni. Pärast seda nägin ma veel Andreid viis korda,” rääkis Ljudmila uurijaile.