Maltal peetakse ennetähtaegseid valimisi

Malta peab laupäeval ennetähtaegseid valimisi, mille peaminister Joseph Muscat kuulutas välja valitsusele osaks saanud korruptsioonisüüdistuste tõttu.

Viimaste arvamusküsitluste põhjal peaks 43-aastase Muscati Tööpartei võimule jääma, kuid senisest väiksema enamusega. Tulemusi on oodata pühapäeva keskpäevaks.

Muscat valiti 2013. aastal peaministriks tugeva toetusega, kuid tema ametiaega on varjutanud süüdistused korruptsioonis ja kummalised tehingud selliste riikidega nagu Aserbaidžaan. Peaministrit ja tema perekonda on seostatud niinimetatud Panama paberite skandaaliga.

Arvamusküsitlustest ilmneb, et ebatavaliselt suur osa - 20-30 protsenti 341 856 registreeritud valijast ei ole veel otsustanud, kelle poolt hääletada.

See annab opositsioonilise Rahvuspartei esimehele Simon Busuttilile lootuse, et viimasel hetkel otsustajad valivad tema erakonna. Tema kampaania on esitanud valimisi kui valikut muutuste ning Malta rahvusvahelise maine ja jõukuse skandaalides hävitamise vahel.

Muscat otsustas ennetähtaegsed valimised välja kuulutada 1. mail, kui tema abikaasat süüdistati ühe Panama offshore-firma omamises.

"Maltal on tööpuudus Euroopa üks väiksemaid ja mina tahan riiki hoida järgmised viis aastat õigel teel," ütles Muscati toetav valija Charlene Zammit.