Linnaraha enesereklaamiks kasutanud keskerakondlased peavad raha tagasi maksma

Tuntud keskerakondlased Priit Kutser, Karin Tammemägi ja Jaanus Mutli peavad Tallinna linnale tagasi maksma raha, mille nad kulutasid enne 2013. aasta kohalikke valimisi enesereklaamiks.

Riigikohus ei võtnud esmaspäeval Kutseri, Tammemäe ja Mutli kassatsioonkaebusi arutusele, mistõttu jõustusid nende kahjuks langetatud kohtuotsused.

Vastavalt erakondade rahastamise järelelvalve komisjoni 2014. aasta 23. oktoobri ettekirjutusele peab Põhja-Tallinna linnaosa endine vanem Tammemägi linnale tagasi maksma 268 eurot ja 80 senti, Põhja-Tallinna endine aselinnaosavanem Kutser 1234 eurot ja 80 senit ning Tallinna endine abilinnapea Mutli 3667 eurot.

Järelevalve komisjoni tähelepanu all olid 2013. aasta kohalike valimiste eel Hiiu staadioni avamise plakat, millel figureerisid Mutli, Edgar Savisaar ja Arvo Sarapuu, samuti Kutseri spordikompleksi avamist lubanud plakat ja Tammemäe kepikõnnitreeningute reklaam.

Näiteks Hiiu staadioni reklaami kogukulu oli 11 000 eurot, mis kaeti Tallinna linna spordi- ja noorsooameti eelarvest ning millest 1/3 ehk 3667 eurot on Arvo Sarapuu Tallinna linnale juba omal algatusel tagastanud.

Savisaare osas on samuti jõustunud kohtulahend, mille järgi ta peab ühtekokku linnale tagastama 116 000 eurot enesereklaamiks kulutatud linnaraha.