Leedu peaminister: Snorase põhiaktsionärid astusid kuritegelikke samme

17.11.2011

Leedu peaminister Andrius Kubilius, kelle valitsus langetas kolmapäeval otsuse kommertspanga Snoras riigistamisest, väljendas arvamust, et panga kaks põhiaktsionäri astusid kuritegelikke samme.

„Leedu Pank tegi valitsusele ettepaneku Snorase pank üle võtta, et kaitsta hoiustajaid ning kogu pangandussüsteemi panga aktsionäride Vladimir Antonovi ja Raimondas Baranauskase võimaliku kuritegeliku tegevuse eest, kuna selle selgitas välja Leedu Panga inspektsioon,“ ütles Kubilius neljapäeval raadiojaamale Žinių radijas.

 
Ta lisas, et mõjuka halduri meeskond, mis sai kolmapäeval juurdepääsu Snorase dokumentidele ning tegi eeltutvust olukorraga, tegi kindlaks, et panga vahendeid kanti üle off-shore firmadesse.
 
„On näha, ja mulle esitatud info kohaselt selgitasid ajutise halduri esindajad, kes eile panka sisenesid ja said juba mõningatele andmetele pilgu peale heita, et viimastel päevadel on üsna suuri summasid saadetud off-shore arvetele. Vaat seepärast astus valitsus samme, mida näeb ette finantsstabiilsuse seadus, eesmärgiga kaitsta hoiustajaid ja kogu pangandussüsteemi aktsionäride kuritegeliku tegevuse eest. Langetati otsus pank riigi haldusse üle võtta,“ selgitas ta.
 
Kubiliuse sõnul olid vahendite ülekandmise taga Snorase põhiaktsionärid, kes hetkel Leedus ei viibi.
 
Allikas: E24 Majandus