Läti korruptsioonitõrje: mõned isikud annetavad erakondadele mitme aasta tulu

08.03.2013

 Läti korruptsioonitõrje büroo (KNAB) on täheldanud riigi erakondadele annetamisel trendi, mille kohaselt lähenevad toetussummad annetustele seatud seaduslikule laele ehk 10 000 latile (14 000 eurole), lausus KNAB-i pressiesindaja Andris Vitenburgs reedel BNS-ile.

Niisuguste summade erakondadele annetamine tähendab mitme toetaja puhul mitme aasta palgast loobumist, lausus Vitenburgs, vahendab BNS.


Läti seaduste kohaselt ei tohi erakondadele makstava liikmemaksu suurus ja neile tehtavad annetused ületada 50 alampalga suurust summat, mis on hetkel 10 000 latti. Üksikisikutest toetajatel lubatakse annetada rahasummasid oma samal aastal või kahel eelneval kalendriaastal teenitud seaduslikust tulust.


KNAB on täheldanud tendentsi, mille kohaselt on teatud toetajad erakondadele annetanud kogu oma viimaste aastate tulu. Olukorras, kus annetajad seadust ei riku, ei ole korruptsioonitõrje bürool põhjust toetaja erakonnale annetatavate summade tuluallikat uurida. KNAB eeldab, et need erakondade toetajad elavad säästudest, on võtnud laenu või toetavad neid nende sugulased.


Lätis peetakse 1. juunil kohalikud valimised. Valimiskampaaniaks ette nähtud periood algas 2. veebruaril.


Allikas: Delfi