Kutser tellis ka oma raha eest Sõle spordihoone reklaami

Eile jätkus Harju maakohtus Edgar Savisaare korruptsiooniasja arutamine.

Ühe episoodina oli jutuks endise Põhja-Tallinna linnaosavanema asetäitja Priit Kutseri plakat, mille ta lasi üles panna linnaosavalitsuse raha eest. Plakatil lubas ta rahvale Sõle tänavale ujulaga spordihoonet. Kohtus andis tunnistusi plakati kujundanud Triin Peterson, kes rääkis, et temaga võttis plakati asjus kontakti Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse ametnik, kellega ta oli varem koostööd teinud. Plakat valmis Kutseri näpunäidete järgi ja tema saadetud materjali põhjal. Kutser olevat öelnud, et soovib plakatil näha sõnumit, enda pilti ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse logo. Kui Kutser oli plakatiga rahule jäänud, saatis Peterson linnaosavalitsusele arve.

Peterson plakatit tollal valimisreklaamina ei käsitanud, sest sellel polnud erakonna sümboleid. Küll aga nentis Peterson, et see sarnanes valimisreklaamidega, sest neil on tavaliselt inimese pilt, nimi ja mingi lubadus.

Prokurör Steven-Hristo Evestuse meenutuse peale tuli Petersonile meelde, et ta on teinud Kutserile ka ühe Keskerakonna logoga postkaardi, millel Kutser lubas samuti ujulaga spordihoonet. Selle eest tasus Kutser füüsilise isikuna.

Vastuseks Savisaare kaitsja Oliver Nääsi küsimusele ütles Peterson, et tema eristab valimisreklaami muust reklaamist selle järgi, et valimisreklaamil on erakonna logo ja kandidaadi number.

Katrin Hinrikus, kes oli tollal Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse avalike suhete nõunik, ütles kohtus, et Kutser ja tollane linnaosavanem Karin Tammemägi soovisid spordihoone rajamist reklaamida. Kutser võttis selle enda hooleks, sest see kuulus tema haldusalasse. Hinrikus jäi seisukohale, et tegemist oli spordikompleksi rajamise ja mitte Kutseri isiku reklaamiga, sest seal polnud üleskutset valida Kutserit.