Korruptsioonivastane komisjon taunib Savisaare reklaami


Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon saadab Tallinna linnale ettepaneku eemaldada meediast reklaam, mis kutsub üles registreeruma tallinlaseks ning kus mõned päevad enne europarlamendi valimisi eksponeeritakse Keskerakonna esinumbrit.

"Riigikogu erikomisjon on varasemalt tauninud Tallinna kohaliku omavalitsuste juhtide ebaeetilist käitumist kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eelsel ajal, mis seisnes mitmeti tajutavates reklaamikampaaniates osalemises ja nendeks avaliku raha võimalikus korruptiivses kasutamises," ütles korruptsiooni erikomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

"Tallinna linnavõim ei ole sellest kahjuks teinud muudatusi oma käitumises, mistõttu peab erikomisjon juhtima samale probleemile uuesti teravalt tähelepanu," märkis ta pressiteates.

"Kui reklaamikampaaniat, milles eksponeeritakse Tallinna linnapead vahetult enne Euroopa Parlamendi valimisi, tehakse Tallinna linna maksumaksjate raha eest, seab see tema kui Euroopa Parlamendi kandidaadi eelisseisundisse võrreldes teiste kandidaatidega. See ei ole kooskõlas poliitilise käitumise hea tavaga ja omab võimalikke tunnuseid avaliku vahendi korruptiivsest kasutamisest," seisab erikomisjoni kirjas Tallinna linnavalitsusele.

Reklaami "Registreeru tallinlaseks!", mida näidatakse erinevates telekanalites, avaldas internetikeskkonnas tänavu 5. mail Tallinna linnakantselei. Reklaamis näidatkse Keskerakonna juhti Edgar Savisaart.