Korruptsioonisüüdistuse alla sattunud Kalev Lillo on kadunud nagu vits vette

Parvlaevaärimees Vjatšeslav Leedo teatas laupäevalehes LP, et Tallinna Sadama reformierakondlastest nõukogu liikmed Remo Holsmer ja Kalev Lillo küsisid talt saarte parvlaevalepingu eest mitu miljonit altkäemaksu.

Holsmer on kõik taolised süüdistused tagasi lükanud. Sarnase süüdistuse varem avaldanud Postimehe kaebas Holsmer täna kohtusse.

Leedo sõnul koos Holsmeriga altkäemaksu küsinud Lillo on aga teadmata kadunud.

Sel nädalal proovis Delfi korduvalt ka Lillo kommentaari saada. Kui Lillo kuulis, et temalt küsitakse Leedo väidete kohta, pani ta lihtsalt pikema jututa telefoni ära ja hiljem ei vastanud ei kõnedele, SMSidele ega meilidele.

Kalev Lillo sai eesti inimeste seas laiemalt tuntuks 2012. aasta Reformierakonna rahastamisskandaali ajal, kui Silver Meikar rääkis, et just Lillo tõi talle sularaha, mille Meikar oma nime all erakonnale annetas.

Riigikogu valimistel läks Lillol halvasti hoolimata kõrgest kohast erakonna nimekirjas, mistõttu riigikogu praegusesse koosseisu ta ei kuulu. Tallinna Sadamas puhkenud korruptsiooniskandaali tõttu on ta nüüd ilma ka Tallinna Sadama nõukogu liikme ametist.

Kõige tipuks süüdistab Leedo teda nüüd ka altkäemaksu küsimises. Tõsi küll, prokuratuur ei pea taolisi tagantjärele süüdistusi piisavalt tõsisteks, et kriminaalasja algatada.

Millega Lillo praegusel ajal tegeleb, on ebaselge. Ta pole ei Reformierakonna kontoritöötajate ega Reformierakonna riigikogu fraktsiooni töötajate nimekirjas. Reformierakonna pressiesindajatelt on Lillo käekäigu kohta väga keeruline mingeid vastuseid saada.