Keskkriminaalpolitsei uurib Jõelähtme valla tegevust PRIA-lt toetuse taotlemisel

Keskkriminaalpolitsei puistas eelmisel nädalal Jõelähtme reformierakondlikku vallavalitsust seoses kriminaalasjaga, milles uuritakse võimalikku pettust PRIA-lt toetuse taotlemisel.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas kinnitas Eesti Päevalehele, et eelmisel nädalal toimusid esimesed avalikud menetlustoimingud kriminaalasjas, mis alustati soodustuskelmust ja riigihangete nõuete rikkumist käsitlevate karistusseadustiku paragrahvide järgi.

Kallase sõnul viis menetlustoimingud läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja nende käigus toimusid läbiotsimised kahtlustatavate elu- ja töökohtades ning sõidukites.

"Uurimise all on episood, milles Jõelähtme vallavalitsuse kaudu esitati PRIA-le taotlus, kus on näidatud tööde maksumust umbes kaks korda suuremana, kui see tegelikult oli ning ka ülejäänud kahes episoodis peteti raha välja PRIA-lt, kuid need juhtumid ei ole seotud Jõelähtme vallaga. Täpseid välja petetud summasid ei ole menetluse huvides võimalik praegu avaldada," selgitas Kallas.

Lehe andmetel on kriminaalasjas kahtlustuse saanud Jõelähtme vallavalitsuse ehitusnõunik Heiki Lilienthal, MTÜ Neeme Sadam juhatuse liige Reimo Toom, OÜ Neeme Kala, MTÜ Harju Kalandusühing ja KMP Easti juhatuse liige Andrus Millere ning ehitusfirma OÜ Tetrapood osanik ja juhatuse liige Matti Roosma.