Keskerakond jättis komisjonile täpsed kampaaniakulud esitamata

23.11.2017

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tegi Keskerakonnale ettekirjutuse, milles kohustab erakonda täpsustama esitatud kvartaliaruandeid.

«Tegime erakonnale ettekirjutuse ja kohustame muutma varasemate perioodide aruandeid, et kajastada kõik varasemad kampaanias tehtud kulutused, et ERJK-l oleks võimalik analüüsida, milliste tulude arvelt on need kulutused tehtud. Ehk siis ettekirjutuse tegemine andmete esitamiseks ja aruannete muutmiseks,» ütles ERJK esimees Ardo Ojasalu neljapäeval pärast komisjoni istungit BNS-ile.

Ojasalu sõnul oli ERJK juba varem teinud Keskerakonnale ettepaneku esitada komisjonile informatsiooni selle kohta, mille alusel nad on pidanud täiendavalt summasid maksma, mis on selgunud erakonna endise esimehe Edgar Savisaare kohtuprotsessi käigus ning erakonda puudutavas arbitraažimenetluses.

«Olime teinud neile ettepaneku, et nad teeksid muudatused oma kvartaliaruannetes, mida nad ERJK-le esitavad ja nad olid meile kirjalikult vastanud, et nad ei näe põhjust seda muudatust teha. Meie oleme aga seisukohal, et selleks muudatuseks on igal juhul kindlasti alus olemas ja leiame, et erakond ei ole sisuliselt meiega koostööd teinud ja selletõttu tegime erakonnale ettekirjutuse,» selgitas Ojasalu.

Ettekirjutus võimaldab Ojasalu sõnul rakendada sanktsioone, üheks võimaluseks on teha trahviteade politseile, et erakond ei täida haldusmenetlusega pandud kohustusi ja on võimalik rakendada ka sunniraha, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Trahvi suuruse otsustab kohus, Ojasalu lisas, et sunniraha on ERJK esialgu ettekirjutuse mittetäitmisel määranud 500 eurot, aga seda suurendatakse, kui nõuet ei täideta.