Kallaste meeri süüasi lükkub uude sügisesse

Tänasel istungil pani Tartu maakohus paika Kallaste linnapea Viktor Nukka süüdistuse arutamise kohtus, mis algab 2. septembril 2014.

Istungid on planeeritud 2. septembrist kuni 10. oktoobrini 2014 ning kohtuvaidluste aeg on esialgu määratud 16.- 17. oktoobrile, kinnitas Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm.

Prokuratuur on esitanud Kallaste linnapeale Viktor Nukkale ning linna endistele raamatupidajatele Aive Laumetsale ja Kiira Leonovale süüdistuse omastamises ametiisiku poolt ja suures ulatuses. Lisaks süüdistatakse neid dokumentide võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Politsei ja prokuratuur heidavad asjaosalistele ette Kallaste linna rahaliste vahendite kasutamist isiklikuks otstarbeks 50 000 euro väärtuses, kasutades selleks fiktiivseid arveid. Muu hulgas maksis linn kinni raamatupidajate rohkem kui 1200 eurot maksnud reisid Türki.

Viktor Nukka on varem Postimehele kinnitanud, et linn tasus ekslikult raamatupidajate puhkusereiside eest, kuid isikud on need summad kompenseerinud. Muus osas pole Nukka süüdistustega nõustunud.