Kallas loobus valitsuse moodustamisest

Reformierakonna senine peaministrikandidaat Siim Kallas loobus järgmise valitsuse moodustamisest ning põhjendas oma otsust tema vastu suunatud meediakampaaniaga.

"Juba sellest hetkest, kui kellelgi tuli pähe, et minust võib saada tulevane Eesti Vabariigi peaminister, alustati meediakampaaniat. Eriti hulluks on asi läinud nüüd. Pole mingit alust arvata, et see kampaania ei jätku," kirjutas Kallas meediale saadetud pöördumises.

"Sellega seoses on kujunenud olukord, kus selle asemel, et tegelda Eesti elu puudutavate otsustega, kulutame nii mina kui ka minu ustavad abilised lõputult aega, et vastata süüdistustele, kahtlustustele, igasugustele küsimustele, saades lõpuks ikka hinnangu - "seletused polnud piisavad"," rääkis ta.

"Sellises olukorras ei saa peaminister efektiivselt töötada. Selline olukord on koormaks erakonnale, valitsusele ja ka koalitsioonipartnerile," märkis Kallas.

"Olen korduvalt soovitanud inimestele, kes sellisesse olukorda satuvad, kõrvale astuda. Teen seda nüüd ise. Ma loobun Andrus Ansipi poolt mulle pakutud ja erakonna poolt heaks kiidetud peaministrikandidaadi rollist," kinnitas ta.

"Minu otsuse on minu perekond täielikult heaks kiitnud. Keegi pole rauast. Ma tahan veel elus midagi huvitavat korda saata."

Kallase sõnul on Reformierakond jõudnud sotsiaaldemokraatidega läbirääkimisi pidades kaugele.

"Pikki arutelusid on peetud Sotsiaaldemokraatliku erakonna kui võimaliku tulevase partneri esindajatega. Me oleme jõudnud päris kaugele," ütles ta.

"Läbirääkijate meeskond on ära teinud suure töö ja mul on alust arvata, et Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond moodustavad peatselt hea ja rahva ootustele vastava koalitsioonivalitsuse."

Kallas andis otsusest teada pärast täna hommikul toimunud Reformierakonna juhatuse koosolekut. Kella 11 läksid Reformierakonna esindajad president Toomas Hendrik Ilvese juurde konsultatsioone pidama.