Kajar Lember saab riigilt hüvitist

Endine Tartu abilinnapea Kajar Lember saab Tartu maakohtu poolt lõpetatud kaheksas PRIAga seotud soodustuskelmuse episoodis riigilt menetluskulude väljamõistmiseks hüvitist.

Kajar Lemberi süüasjas on alles jäänud vaid üks soodustuskelmuse episood, arvatav toimingupiirangu rikkumine ja väidetav altkäemaks tasuta juukselõikuse eest.Tartu maakohus on lõpetanud vastavalt kaitsja vandeadvokaat Margo Lemetti taotlusele menetluse lisaks varasemale kümnele episoodile veel täiendavalt kaheksas PRIAga seotud soodustuskelmuse episoodis.

Juulis on Tartu maakohus teinud määruse Kajar Lemberile menetluskulude kompenseerimiseks lõpetatud soodustuskelmuse episoodide ja PRIA poolt loobutud avalik-õiguslike nõudeavaldustega seotud õigusabi kulude osas. Esitatud taotlused rahuldati valdavas osas, mis on kogu selle pikaleveninud protsessi osas muidugi positiivne, sõnas Lemetti. Nüüd ootame määruse jõustumist ja sellele järgnevat väljamakset, lisas ta.

Kevadel esitasid Tartu maakohtus jätkunud toetuse väljapetmise ja väidetava altkäemaksu võtmises süüdistava endise abilinnapea Kajar Lemberi protsessil prokurörid tõendeid läbiviidud läbiotsimiste ja läbiotsimise käigus äravõetud andmekandjate vaatluse dokumenteerimise kohta.

Loe Õhtulehest.