Kaitsjad tutvuvad Tallinna Sadama korruptsiooni süüasja toimikutega

Riigiprokuratuur lõpetas nn Tallinna Sadama korruptsiooni süüasja kohtueelse menetluse ning andis toimikud kaitsjatele tutvumiseks.

Kriminaaltoimiku materjalid on kaitsjatele alates möödunud nädala lõpust kättesaadavaks tehtud ning kaitsjad võivad taotlusi esitada kuni juuli lõpuni, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR-ile.

"Pärast taotluste läbivaatamist otsustab prokuratuur süüdistusakti koostamise," märkis ta.

Kokku on selles kriminaalasjas 15 kahtlustatavat, kelle seas on nii füüsilisi kui ka juriidilisi isikuid.

ERR-i andmetel on kahtlustatavad Allan Kiilile ja Ain Kaljurannale lisaks Kaido Tamberg, Eno Saar, Anna Annikova, Tõnis Pohla, Toivo Promm, Üllar Raad ja Martin Paide. Lisaks on kahtlustavad veel kaks Eesti kodanikku ja kaks välisriigi kodanikku.

ERR-ile teadaolevalt pole kriminaalasjas Eesti firmasid, sealhulgas AS-i Tallinna Sadam, kahtlustatavaks tunnistatud ning kahtlustuse on saanud juriidilise isikuna kaks välisriikide ettevõtet.

Tallinna Sadama juhatuse eksliikmeid Allan Kiili ja Ain Kaljuranda kahtlustatakse rahapesus suures ulatuses ning korduvas altkäemaksu võtmises suures ulatuses.

Lisaks Kiilile ja Kaljurannale kahtlustatakse altkäemaksu võtmises Tallinna Sadama hooldusosakonna endist juhatajat Martin Paidet.

Altkäemaksu andmises ja altkäemaksu vahendamises on kahtlustuse saanud transpordi ja logistika sektori ettevõtetega seotud inimesed nii Eestist kui ka välismaalt.

Kahtlustuse järgi on Tallinna Sadama juhatuse eksliige Allan Kiil võtnud altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning Tallinna Sadama juhatuse endine esimees Ain Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses.

Kiil ja Kaljurand vahistati 2015. aasta 26. augustil, kui prokuratuur oli esitanud mõlemale kahtlustuse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Mõlemad mehed vabastati vahi alt eelmise aasta alguses.

Kriminaalasja uuris kaitsepolitsei ja uurimist juhtis riigiprokuratuur.