Kaitsepolitsei pidas pistise võtmises kahtlustatavana kinni kaitseväe töötaja

19.11.2013

Kaitsepolitsei pidas möödunud nädala kolmapäeval korduvas pistise võtmises kahtlustatavana kinni kaitseväe protokolliteenistuse spetsialisti Kristjan Variku (34).

Varik tegeles protokolliteenistuses külaliste transpordi, toitlustuse ja majutuse korraldamisega ning meenete soetamisega. Kahtlustuse kohaselt eelistas Varik esitada tellimusi valitud ettevõtetele, mis andsid talle vastutasuna erinevaid hüvesid.

Varik on praeguseks kaitseväest lahkunud.

Samas kriminaalasjas kahtlustatakse pistise andmises kümmet ettevõtet ja pistise vahendamises kaht ettevõtet ning nendega seotud inimesi. Kahtlustatavate lõplik arv selgub menetluse käigus.

«Meediasse on jõudnud info, et kaitsepolitsei tegi 13. novembril läbiotsimise Tallinnas Ahtri tänaval ASi ATKO Grupp ruumides. Prokuratuur saab praegu kinnitada, et selles kriminaalasjas on pistise andmises kahtlustatavate seas ka ASi ATKO Grupp tütarettevõtted. Kahtlustatavate füüsiliste isikute nimesid ei saa prokuratuur praeguses menetluse järgus avaldada. ASi ATKO Grupp nõukogu esimees, Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu kahtlustatavate hulka ei kuulu,» teatas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder.

Kriminaalasja kohtueelset uurimist viib läbi kaitsepolitsei ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.