Kaitsepolitsei pidas piirivalve pootsmani altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni

Kaitsepolitsei pidas 30. septembril kuriteos kahtlustatavana kinni Ida prefektuuri piirivalvebüroo Narva-Jõesuu kordoni vanemkonstaabli Oleg Botšini.

Oleg Botšinile (36) esitati kahtlustus ametiisikuna korduvas altkäemaksu võtmises ja vahendamises, samuti kahtlustatakse teda grupiviisilisele salakaubaveole korduvas kaasaaitamises, teatas Viru ringkonnaprokuratuur, kes keeldus menetluse huvidele viidates ütlemast, mis liiki salakaubaga tegemist oli ja kui paljudes kuriteoepisoodides Botšinit kahtlustatakse.

Prefekt: see on reetmine

“Sellise kahtlustusega tegudele pole mingit õigustust. Kuigi otsuse igas konkreetses kriminaalasjas teeb isiku süü kohta kohus, on asjakohane siiski nentida, et ametikohaga seotud kuriteod on oma kolleegide reetmine ja organisatsiooni maine kahjustamine,” ütles Ida prefektuuri prefekt Vallo Koppel.

Botšin on teenistuses olnud 15 aastat, tema täpsemaks ametikohaks oli piirivalvekaatri pootsman. Teenistuse ajal pole Botšin väga eredalt silma paistnud, vähemalt pole tal ette näidata erilist teenetemärkide ja tunnustuste komplekti. 1997. aastal sai Botšin piirivalve Mõõga ja Ilvese rinnamärgi, samuti on teda eri aastatel hea teenistuse eest tänukirjadega autasustatud. Ent kõik need tunnustused jäävad sellesse aega, kui piirivalve oli veel politseist eraldi seisev organisatsioon.

Sel kolmapäeval võeti Botšin Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja maakohtu loal vahi alla.

Altkäemaksu kahtlusega päästeametnik siiani vahi all

Tänavu 19. juunil pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ametnikud kahtlustatavana korduvas altkäemaksu võtmises ja ametialases võltsimises kinni Ida päästekeskuse insenertehnilise büroo juhtivinspektori Aleksandr Gorbovi.

Gorbovi tööülesanded olid seotud Narva ja Sillamäe regioonis ehitusprojektide ja detailplaneeringute tuleohutusalase osa kooskõlastamisega või kooskõlastamata jätmisega. Kahtlustuse kohaselt võttis Gorbov korduvalt altkäemaksu selle eest, et ta võltsis detailplaneeringute kooskõlastusi. Samuti on kontrollimisel kahtlus, kas Gorbov koostas isiklikult projekteerijate asemel tema kontrollitavaid projekte või aitas neid altkäemaksu eest koostada.

Õiguskaitseasutused hakkasid Gorbovi tegutsemise vastu põhjalikumat huvi tundma pärast seda, kui Ida päästekeskus oli teinud politseile kirja, kus päästeasutus teatas, et neil on kahtlusi, et Gorbov võib tegelda seadusevastaste asjadega.

Aleksandr Gorbov on päästeala staažikas töötaja, peagi saanuks tal täis seal 35 tööaastat.

Gorbovi suhtes käib uurimine ning ta istub siiani vahi all.