Keskkriminaalpolitsei juhi Indrek Tibari sõnul on korruptsioon tuhandenäoline nagu idamaine jumalus.
"Korruptsioon on tuhandenäoline nagu idamaine jumalus, mina maksumaksjana ei soovi kinni maksta kellegi teise hüvesid. Alati pole käitumist lihtne aktsepteerida, alati on asjal õiguslikud nüansid ka, kuid küsimus on ka eetilises dilemmas," rääkis ta.
Kui kellelgi on kõhklus mingi teema või küsimuse osas, mis puudutab teda ennast või teisi, kui too inimene ei tea, kas see käitumine on korruptsiooni vaatevinklist õige või vale, siis tasub Tibari hinnangul küsida endalt neli küsimust:
1. Kas räägiksid sellest oma emale?
2. Kas räägiksid sellest üleriigilisele televisioonikanalile?
3. Kas selle teo reklaamimine parandaks äri tulemust?
4. Kui kõik nii käituksid, kas see oleks okei?
"Korruptsioonikuritegu on meie ühiskonnale kallis lõbu. Toon ühe näite, kui meil on muidu raha näiteks kahe silla ehituseks, kuid korruptsiooni tõttu me saame ehitada vaid ühe, siis ühiskond seda heaks ei kiida," rääkis Tibar.
Tema sõnul avalduvad tänases maailmas korruptsiooniriskid erinevalt ja teistmoodi kui veidi varem. "On olemas valdkonnad, kus korruptsioonirisk on kõrgem, kus risk avaldub teistmoodi. Kui siia tuua välja riskide maandamise meetodid, siis tavaliselt vähendatakse kahjuliku sündmuse saabumise tõenäosust või siis tagajärgi, kui sündmus aset leiab. Iga ühiskonna liige saab kaasa aidata siin. Ka ettevõtted oma kaadrivalikus ja korruptiivse mõttelaadi vähendamises," rääkis Tibar.
Kahe aasta jooksul on korruptsioonikuritegude büroosse lisandunud ja värvatud kokku 27 inimest, mullu detsembris oli ametis 34 töötajat.