Hiina korruptandid pagevad USAsse

Hiina valitsuse korruptsioonivastane kampaania on hoo sisse saanud ning see on sundinud korruptante pagema muuhulgas ka USAsse, vahendab CNN Money.

Pekingi väitel on USAsse põgenenud vähemalt 150 korruptsioonis süüdistatavat isikut. Hiina on saatnud USA-le ka nimekirja inimestest, keda nad otsivad.

Pärast võimuletulekut käivitas Hiina praegune president Xi Jinping massiivse korruptsioonivastase kampaania, mille võrku on langenud tohutul hulgal valitsusametnikke ja ettevõtete juhatuste liikmeid. Kriitikud väidavad, et Xi teeb lihtsalt suurpuhastust ning vabaneb võimalikust opositsioonist. Korruptantide püüdmine jätkub aga täies hoos.

USA välisministeerium kinnitas, et Hiina on saatnud neile nimekirja isikutest, keda korruptsioonis kahtlustatakse. Peking lubas Washingtonile saata ka asitõendeid ning teavet, mille alusel USA valitsus saaks need inimesed kinni võtta.

Peking ja Washington ei ole täpsemalt avaldanud, kes sinna nimekirja kuuluvad, aga on teada, et vähemalt üks Hiina kodanik on USA pinnal juba arreteeritud, teatab USA justiitsministeerium.