Hiina kõrge majandusametniku üle alustati korruptsioonijuurdlust

13.05.2013

 Hiina alustas korruptsioonijuurdlust juhtiva majanduspoliitilise ideoloogi, riikliku arengu- ja reformikomisjoni asejuhi Liu Tienani üle, keda kahtlustatakse tõsistes distsiplinaarrikkumistes, teatas riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Süüdistused Liu vastu kerkisid esile juba detsembris, kui tuntud ajakirjanik süüdistas teda korruptsioonis. Hiina uus president Xi Jinping on alustanud suurt korruptsiooni vastu võitlemise kampaaniat, vahendab BBC News.
„Riikliku arengu- ja reformikomisjoni asedirektori Liu Tienani üle alustati juurdlust tõsistes distsiplinaarrikkumistes kahtlustatuna, teatas Hiina kommunistliku partei distsipliiniinspektsiooni keskkomisjon pühapäeval,“ vahendas Xinhua.


1954. aastal sündinud Liu on olnud riikliku arengu- ja reformikomisjoni asedirektor alates 2008. aastast. Komisjon vastutab riikliku majanduse planeerimise eest. Kuni märtsini oli ta ka Hiina energiapoliitika eest vastutava energiaadministratsiooni juht.


Täpsemat informatsiooni Liu-vastaste süüdistuste kohta pole avaldatud.


Liu-vastaste süüdistustega tuli esimest korda välja Caijing Magazine'i peatoimetaja asetäitja Luo Changping detsembris.


Luo ütles Hiina vastes Twitterile, Weibos, et ametnik on seotud kahtlaste finantstehingutega, on võltsinud oma akadeemilisi andmeid ning ähvardanud tappa endise armukese.


Hiinas, kus meedia on tsenseeritud, olid need väga julged süüdistused kõrge valitsusametniku vastu.


Xi lubas pärast presidendiameti üle võtmist korruptsiooniga võitlema hakata ja hoiatas, et korruptsioon ähvardab kommunistliku partei võimu.


Liu-vastane juurdlus võib olla uue presidendi katse veenda sügavalt skeptilist avalikkust, et tal on ametnike kuritarvituste vastases võitluses tõsi taga.

Allikas: Delfi