Haiguslehel viibiv Savisaar kasutab sõitudeks ametiautot

Tallinna linnaametnikelt selgitusi ei saa, sest nad on puhkusel või ei soovi asja kommenteerida.

Haiguslehel viibiv Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on korduvalt kasutanud sõitmiseks linnapea ametiautot.

Üle 20 telefonikõnest hoolimata ei õnnestunud linnavalitsuselt saada kommentaari, miks pealinna endiselt töövõimetu meer ametiautot kasutab.

Linna tegemisi ajakirjandusele vahendava Raepressi juhataja Alar Rästa, kelle poole selliste küsimustega üldjuhul pöördutakse, ei vastanud eelmise nädala reede hommikul telefonile.

Tööpäeval ei õnnestunud kedagi kätte saada ka linna avalike suhete direktori Ain Saarna, meediajuhi Lev Vaino ja meediajuhi Mati Kirotari numbritelt. Linnavalitsuse nõuniku Liina Oja telefon andis kinnist tooni.

Telefonitoru võttis esimesena Keskerakonna pressiesindaja, Tallinna linnapea referent ja linnavolikogu kantselei avalike suhete nõunik Taavi Pukk, kes tõdes, et linnapea on tõepoolest ametiautot kasutanud, näiteks sõiduks Poska majja, kus kohtus Tallinna Ühistupanga juhtkonnaga.

„Linnapea viibib endiselt haiguslehel,” kinnitas Pukk. Ta soovitas täpsemat kommentaari küsida Tallinna linnavalitsusest, Raepressist. „Seal on praegu kollektiivpuhkuste aeg,” nentis Pukk ja soovitas proovida üldtelefoni.

Tallinna linnavalitsuse üldtelefonilt suunati kõne pärast lühikest pausi Raepressi toimetajale Jaan Rõõmussaarele. Toimetaja aga ütles, et tema tegeleb kommunaalvaldkonna ja linnateede ehitusega ega tea linnapea sõitudest või ametiauto kasutamisest midagi. „Proovige erakonna kontorisse helistada,” oli Rõõmussaare napisõnaline soovitus.

Keskerakonna pressiesindaja Pukk võttis taas toru reede pärastlõunal. Ta tõdes, et ei ole neis asjus piisavalt pädev, kuid oli valmis isiklikult linnavalitsusest ametisõitude kohta pärima.

Reede õhtupoolikul, enne tööpäeva lõppu Pukk enam telefonile ei vastanud. Teda ei õnnestunud telefoni ega meili teel kätte saada kogu järgnenud arginädala jooksul.

Ametiautoga puhkusel

Mullu sügisel kirjutati ajakirjanduses, et Tallinna linnapea Edgar Savisaar kasutab puhkuse ajal ametiautot. Toona tunnistas meer vastuses opositsioonipoliitik Ain Seppiku arupärimisele, et on seda tõesti teinud.

„Ametiauto kasutamise vajadus või mittevajadus on tingitud linnapea ametikohustuste täitmisest, seda ka puhkuse ajal,” sõnas linnapea Savisaar. „Olen palju kordi kasutanud ka isiklikku sõiduautot ametiülesannete täitmiseks.”

Linnapea tunnistas ühtlasi, et on kasutanud ametiautot puhkuse ajal vajadust mööda nii siin kui ka väljaspool Eestit ja sõiduks koju Lääne-Virumaale Hundisilma tallu. „Arvestades, et ainult ühistranspordi kasutamine ei võimalda mul operatiivselt täita teenistusülesandeid, on mul linnapeana võimaldatud garažeerida vajaduse korral ametiautot Hundisilmal,” lausus Savisaar toona.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar on haiguslehel alates 18. maist.