Ettevõtja Tsäkko juhtumist: see on vaid jäämäe tipp

21.03.2012

Skanska juhi Andres Aaviku sõnul oleks palju hullem olnud see, kui Tamur Tsäkko oleks käinud reisil mõne töövõtja või ehitaja kulul.

“Hea märk, et võttis vastutuse. Siin on nüüd hea asi ja halb asi. Halb asi on see, et maksumaksja arvel toimus kõik, kas toimus või ei toimunud, küll seda selgitatakse nüüd veel, kuid Tsäkko võttis vastutuse ja see on hea. Aga  teistpidi – palju hullem oleks see, kui ta käiks kellegi teise kulul, mõne töövõtja või ehitaja kulul.....,” märkis Aavik, kes andis mõista, et Tsäkko juhtumi puhul on tegemist vaid jäämäe tipuga ja ajakirjandus võiks nüüd edasi uurida.

 

Küsimuse peale, kas selliseid asju on juba ka juhtunud, vastas Aavik, et jätab oma kommentaaril lõpu ära. ”Eks see on juba ajakirjanike töö asja uurida.”

 

“Järelevalvega me saame teada selle, kuhu konkreetselt maksumaksja raha on läinud, kuid juhul, kui toimub mingi varjatud tehing ehk otsustaja/tellija saab mingi koolitusreisi või muu hüvena samasuguseid asju –  vot see jäämäe osa tuleks välja selgitada ja sellele tuleks pöörata rohkem tähelepanu," märkis Aavik.

 

"Üks ameti juht kasutas maksumaksja raha võib-olla 1000 eurot, mis on loomulikult lubamatu, sest siin peaks olema selge piir vahel, aga see jäämäe veealune osa võib olla oluliselt suurem,” selgitas Aavik, kuid lisas, et  maanteeamet on viimasel ajal veidi läbipaistvamaks muutunud. “Maanteeamet on meie, ehitajate, elu teinud raskemaks maksumaksja poole pealt vaadates. Nõudlikkus on kasvanud ja asju aetakse sirgjooneliselt kui varem,” lisas ettevõtja.

 

Seoses avalikkuse teravdatud tähelepanu tekkimisega maanteeameti juhtkonna välislähetuste teema vastu esitas ameti peadirektor Tamur Tsäkko täna majandus- ja kommunikatsiooniministrile lahkumisavalduse.

 

Allikas: ÄP Online