ERJK ootab kohalike valimiste eel tehtud "teavituskampaaniate" osas kohtu seisukohta

Täna istus koos erakondade rahastamise järelevalve komisjon. Lisaks Toobali-Laasi-Onksioni kohtuasja raames välja tulnud võimalike keelatud annetuste küsimusele arutati ka kohalike valimiste ajal linna raha eest tellitud teavituskampaaniate küsimust.

Komisjon tegi mais mitmele valimistel kandideerinud omavalitsustegelasele ettekirjutuse keelatud valimisreklaami kulude tagastamiseks. Mõned neist, seal hulgas Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar vaidlustasid komisjoni ettekirjutuse kohtus.

ERJK on palganud advokaadi ja nüüd ootavad nad kohtu hinnangut, ütles komisjoni esimees Ardo Ojasalu ERRi raadiouudistele.

Komisjoni aseesimehe sõnul mõjutab kohtu otsus ka Eesti poliitikute edasist käitumist. "Me tahame luua pretsedenti. Komisjoni jaoks on selge, et kui kohtud midagi lõplikult ütlevad, siis on see ju ka erakondadele järgmistel valimistel suuniseks, et nad teaksid, kuidas on õige käituda ja kuidas ei tohi mitte mingil juhul käituda," rääkis ERJK aseesimees Kaarel Tarand.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni 27. mai ettekirjutuse kohaselt pidid kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja linna raha eest valimisreklaami teinud linnapea Edgar Savisaar, Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi, tema asetäitja Priit Kutser ja Tallinna ettevõtlusametis töötav Jaanus Mutli linnale raha tagastama.

Sama ettekirjutuse said ka reformierakondlane Urmas Kruuse ning keskerakondlasest Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu, kes on ettekirjutise täitnud ning raha tagasi maksnud.