Eksvallavanemat süüdistatakse omastamises ja dokumentide peitmises

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Jelena Umblejat selles, et lahkudes Piirissaare vallavanema ametikohalt omastas ta vallale kuuluvaid esemeid ning peitis ametlikke dokumente. Kriminaalasi on saadetud kohtusse üldmenetluse korras.

Kriminaalasja materjalidest nähtub, et 2013. aasta novembris valiti süüdistatav Piirissaarevallavanemaks, kellena ta töötas kuni eelmise aasta 15. oktoobrini. Postimehe andmetel on tegemist Jelena Umblejaga.

Süüdistuse kohaselt omastas naine ametikohalt lahkudes vallale kuuluvaid esemeid: mobiiltelefoni, autorehve ning kaks mälupulka. Sellega tekitas endine vallavanem vallale kahju summas ligi 600 eurot. Lisaks sellele viis endine vallavanem enda elukohta ametlikud dokumendid ning peitis neid kuni politseiametnike poolt tehtud läbiotsimiseni, mis toimus selle aasta veebruaris.

Kohtueelses menetluses kogutud tõendite alusel esitas prokuratuur Piirissaare endisele vallavanemale süüdistuse vara omastamises ning ametlike dokumentide peitmises: karistusseadustiku § 201 lg 2 p 3 ja § 346.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul peab kohaliku omavalitsuse juhtimine olema ja näima aus ning läbipaistev.

«Mis tahes põhjusel omavalitsuse varade isiklikuks tarbeks kasutamine ei ole mitte kuidagi aktsepteeritav,» ütles Ombler.

«Korruptsioonikuritegude büroo jaoks on kohalikes omavalitsustes ja nende allasutustes toimuv kindlasti üheks prioriteediks ning eesmärgiks on nii võimu kuritarvitamine kui ka varade väärkasutamine tuvastada ja tegijad selle eest vastutusele võtta,» rääkis Ombler.

Korruptsiooni välja juurimisele saab kaasa aidata igaüks, kinnitas politsei. Politsei ootab kodanike aktiivsust ja abi igasugusest korruptsioonist teada andmisel. Korruptsioonikuritegude büroo soovib, et inimesed, kellel on teavet, et keegi ametnikest kasutab avalikku võimu erahuvide realiseerimiseks, annaksid neist julgesti teada kas vihjemeilile: korruptsioonivihje@politsei.ee või edastaks informatsioon automaatvastajale numbril 6123657.