Egon Mats: erakondi peaks avalikult rahastama

24.01.2012

Matek AS nõukogu esimehe ja Nordic Contractorsi ühe omaniku Egon Matsi sõnul muutub erakondade rahastamine läbipaistvamaks, kui annetusi tehakse avalikult. 

"Eks ikkagi erakondade niinimetatud poliitika hea tava peaks minema paremaks, rahastamine peaks olema läbipaistev," nõustus Mats Äripäeva juhtkirjaga.

 

Ta ei osanud öelda, kuidas seda teha. "Erakkonnad peavad seda ise tahtma, et rahastamine oleks läbipaistev," kommenteeris Mats.

 

Ta lisas, et kindlasti saavad rahastajad ise ka aidata sellele kaasa, et rahastamissüsteem oleks läbipaistvam. „Kindlasti saab teha avaliku annetuse, kus on näha, kes on kui palju annetanud, kellele ja millal."

 

Kui mõnda erakonda toetada, siis tuleks seda teha avaliku annetuse teel, lausus Mats.

 

Äripäev kirjutab tänases juhtkirjas, et erakondade rahastamine ja selle järelevalve on olnud lahendamata küsimus aastaid. Küsimus ei ole mitte süsteemis endas – kas rahastada erakondi riigieelarvet või annetustest -  vaid eelkõige selle läbipaistvuses ja kontrollis. Äripäev küsib ettevõtjatelt, kas on üldse võimalik erakonna rahastamist muuta läbipaistvaks.

 

Allikas: ÄP Online