Eesti Raudtee sisekontroll tuvastas finantsdistsipliini jämeda rikkumise

15.12.2011

Eesti Raudtee sisekontroll tuvastas, et tütarettevõtte EVR Cargo omanduses oleva Lätis registreeritud ettevõtte Livonia Rail Service SIA ainus juhatuse liige Ahto Kalamees on ületanud oma volitusi ja paigutanud raha enesega seotud firmadesse.

Livonia Rail Service SIA on andnud laenu ja kandnud raha firmale, mis on seotud Ahto Kalamehega. Tagasimaksmata laene on kokku 576 000 euro väärtuses.

Eesti Raudtee juhatuse esimehe Kaido Simmermanni sõnul on EVR Cargo tütarettevõtte juhi eksimus väga ränk. «Juhtum avastati ettevõtte sisekontrolli käigus, mille eest tunnustan neid. Kuigi õiguskaitseorganite uurimine annab juhtumile oma hinnangu, on meie kohus kontserni sees analüüsida, kuidas välistada sarnaste rikkumiste kordumist tulevikus,» ütles Simmermann.

Seoses sellega kutsus EVR Cargo Ahto Kalamehe tagasi Livonia Rail Service SIA juhatuse liikme kohalt ja pöördus 7. detsembril õiguskaitseorganite poole kriminaalmenetluse algatamiseks.

Livonia Rail Service on esitanud nõude summa tagasimaksmiseks. Samuti on Livonia Rail Service pöördunud kohtusse juhatuse liikme ja temaga seotud ettevõtete vastu, et garanteerida võimalike nõuete hilisem rahuldamine.

Simmermann lisas, et täpne kahju ja ebaõigete andmete esitamine raamatupidamisele on selgitamisel. «Nüüdseks juba endine Livonia Rail Servicei juhatuse liige peab oma tegude eest vastutust kandma, tagastama laenatud raha ja hüvitama võimaliku tekitatud materiaalse kahju,» rõhutas Simmermann.

Ahto Kalamees töötas Eesti Raudtee turundusteenistuses alates 1996. aastast tolligrupi juhina, viimati EVR Cargo Läti suuna projektijuhina ning on tõestanud ennast hea spetsialistina. Aastast 2007. nimetati Ahto Kalamees Livonia Rail Service SIA juhatuse liikmeks.

Ekspedeerimisfirma Livonia Rail Service SIA loodi 2006. aastal kaubaveo klientide teenindamiseks Lätis. Ettevõtte 2011. aasta 10 kuu käive on 6,6 miljonit eurot.

Allikas: E24 Majandus