Eesti Päevaleht: organiseeritud kuritegevus tungib poliitikasse

21.03.2014


Tallinna volikogusse Keskerakonna häälte kindlustamiseks üritati hääli osta sotside nimekirjas kandideerinud Robert Sadovskile ning selleks küsis Keskerakonda kuulunud Tõnis Bittman väidetavalt abi allilmalt, kuid kaitsepolitsei sai asjale jälile.

Sügisel algatatud ja märtsis lõpetatud kriminaalasja lõpetamise määruses on kirjas, et Tõnis Bittman pöördus häälte hankimiseks organiseeritud kuritegevusega seotud isikute poole, kelle samalaadseid teeneid olevat ta kasutanud ka 2009. aastal eelmise kohalike omavalitsuste valimiste ajal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigiprokurör Inna Ombler kirjutab kriminaalasja lõpetamise määruses, et kohtueelses menetluses kogutud tõenditega ei ole tuvastatud kvalifitseeritava kuriteo toimepanemine kahtlustatavate poolt, kuna kuritegu tõkestati õiguskaitseorganite poolt.

Bittman ütles ajalehele, et tema ei ole ühtegi kuritegu sooritanud, pole ühtegi kuritegu planeerinud ning kohus pole teda süüdi mõistnud üheski episoodis.

Sadovski ütles ajalehele, et antud juhul ei olnud mingit alust kapopoolseks tegevuseks ja seda nad oma määrusega tegelikult tõestasid. "Asjad, milles nad kahtlustasid inimesi - kaasa arvatud mind-, neid asju polnud olemas," märkis Sadovski.

Ajalehe andmetel olid kahtluse all ka kunagi nn Kaasani grupeeringusse kuulunud, paegune ärimees Vladimir Astašov, endine politseinik Vladmir Kaminski, keda on hiljem seostatud Kemerovo grupeeringuga ning politseinuikutapja Romeo Kalda kunagine jõugukaaslane Madis Arro, keda on eri aegadel seostatud kupeldamisega.