Asso Prii: sõnumitooja hukkamine võimuerakonna poolt on kummastav

26.10.2012

 

"See, kuidas Reformierakond on praegu toimetanud ja erakonna sisene vilepuhuja on risti löödud, saadab kummalise signaali," rääkis Prii intervjuus Vikerraadiole.

Prii selgitas, et korruptsioonikuritegude uurimisel on tavaliselt väga suur roll mängida isikutel, kes organisatsiooni seest teatavad korruptsioonist. "Neid isikuid tavaliselt kaitstakse, mitte ei mõisteta eraviisiliselt veel süüdi ja seda tehakse võimuerakonna poolt."

Ta tõi näite ja küsis, et kas Reformierakonna ministrite juhitavates ministeeriumides töötavad inimesed, kui nad teatavad korruptsioonist, visatakse ka välja.

Prii märkis, et kui justiitsministeerium hakkaks hea seisma selle eest, et inimesed, kes teatavad korruptsioonist, ei saaks kuidagi karistatud, siis tema sellise inimesena tunneks end praeguse juhtumi valguses ebakindlalt.

See, et prokuratuur otsustas Reformierakonna kriminaalasja lõpetada, tähendab ühingu juhi sõnul pelgalt kriminaalasja lõppu. "Kõige tähtsam on see, mis on üldpilt ja mis saab erakondade rahastamisest."

Allikas: ERR