Artur Talvik nõuab politsei peadirektori vallandamist

Vabaerakonna saadik Artur Talvik väljendas nördimust politseijuhi Elmar Vaheri selgituste üle asutuse kaardiga ostlemise kohta. Ta nõuab siseminister Pevkurilt politseijuhi vallandamise algatamist, sest Elmar Vaher küll tunnistas oste, kuid keeldus Talviku hinnangul vastutust võtmast.

"Tavatöötaja oleks sellisel juhul kohe lahti lastud vääritu teoga politsei maine kahjustamise eest. Peadirektor aga õigustab ennast ja käitub intervjuu ajal demagoogina. Loodan, et siseminister Pevkur ei paku talle katust. Kui minister seisab kodanike suhtes aruandekohustusliku õigusriigi eest, kus valitsetakse ausalt, siis peab ta kiiresti otsuse langetama," rõhutas Talvik.

Elmar Vaher selgitas, et ostis 30. septembril asutuse krediitkaardiga samasugused saapad, nagu on PPA eesliinitöötajatel, et minna välivormiga varahommikul piirile, kuna laos polnud minu suuruses saapaid. "Mõistes, et selline ost ei ole kooskõlas PPA üldise ostukorraldusega, palusin see kulu minu palgast maha arvata ning summa peeti kinni detsembrikuu palgast," ütles Vaher.

Talvik tõstis esile, et töötaja ei tahtnud peadirektori põhjendamatuid kuludokumente kinnitada. See töötaja vallandati Talviku väitel detsembris, kui Vaher lasi palgast summad kinni pidada.

Talvik märkis, et Vaher ootas saabaste ja kõrvaklappide osas vastavalt kolm ja kaks kuud enne, kui hüvitas selle oma detsembri palgast.

"Vaher kinnitas oma intervjuus, et ostis riigi raha eest kallid muusikakuulamise kõrvaklapid enne perega puhkusele minekut. Mida veel peaks juhtuma, et Eesti tippametnik vastutuse võtab? Kui ta ei astu tagasi, siis see on märk, et nii saabki toimetada. Vabaerakond on kategooriliselt selle vastu, et Eesti võtmeasutusi juhivad vastutustundetud inimesed," sedastas Talvik.

Artur Talvik esitas täna siseminister Hanno Pevkurile arupärimise seoses politsei- ja piirivalveametis (PPA) toimunud avaliku raha võimaliku kuritarvitustega. Siseminister Hanno Pevkur andis täna ministeeriumi siseauditi juhile korralduse viia läbi politsei- ja piirivalveameti peadirektori kasutuses oleva krediitkaardi kasutamise kiirkontroll, mille tähtaeg on selle nädala lõpp.

Lisatud "Aktuaalse kaamera" video.