ARKi korruptsioonikaasus suurendas Läänemaal kuritegevuse taset

28.08.2013

Tänavu seitsme kuu järel paistab kuritegevuse tõusu osas silma Läänemaa enam kui 40-protsendilise kasvuga, mille taga on justiitsministeeriumi kinnitusel kohaliku liiklusregistribüroo korruptsioonikaasuse süüepisoodid.

Kui 2010. aastal registreerisid uurimisasutused aasta esimese seitsme kuuga Läänemaal 430 süütegu, siis järgnevatel aastatel see näitaja hoogsalt vähenes, olles 2011. aastal 314 ja mullu 277. Tänavu on aga jaanuarist juulini Läänemaal registreeritud 391 süütegu ehk mullusega võrreldes veidi üle 41 protsendi rohkem.

«Läänemaa kuritegevuse kasvu peapõhjus on korruptsioonikuritegudes - Haapsalu liiklusregistribüroo altkäemaksu kriminaalasjas. Samas on seal nagu mujalgi kasvanud ka kehaliste väärkohtlemiste ja kelmuste arv. Viimaste osas paistavad silma libapolitseinike petukõned liiklusõnnetuste kohta,» selgitas justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik BNSile.

Samas on paaril varasemal aastal kuritegude arv Läänemaal olulisel määral langenud, mistõttu ei saa justiitsministeeriumi kinnitusel kindlasti väita, et seal oleks olukord halb.

10 000 elaniku kohta registreeriti tänavu esimese seitsme kuuga Läänemaal 164 süütegu. Selle näitajaga on Läänemaa maakondade hulgas viiendal kohal. Esikohal on Ida-Virumaa, kus 10 000 elaniku kohta oli 230 süütegu, tabeli lõpetab Saaremaa 62 kuriteoga 10 000 elaniku kohta.